03.04.2024
«Творчість! Лише вона здатна вберегти від мук і зробити життя легше!» Ф. Ніцше
У кожного канікули проходять по-різному. А у вчителів – за роботою. Тому наприкінці канікулярного тижня сформувалась потреба у черговій зустрічі клубу психо-емоційної підтримки працівників нашого освітнього закладу. Це був час наповнений творчістю, позитивними емоціями, приємними очікуваннями та добрими результатами. Усі учасниці мали можливість творити і створювати, поринути у світ фарб, пензлів та спонжів.
Арт-терапія робить чудеса, вона здатна лікувати. Кожна учасниця змогла створити свій шедевр, використовуючи улюблені відтінки кольорів. Процес нанесення фарби на поверхню та її змішування розслабляє, знімає емоційну напругу та захоплює. Це моменти, коли, віддаючись творчості отримуєш очікуваний результат з деяким непередбачуваним ефектом. Чому арт-терапія? Тому що вона розкриває внутрішній світ людини, вивільнює усі затиснуті емоції, знімає напругу, дозволяє розслабитись і прислухатись до своїх бажань та потреб, надихає та вселяє надію і впевненість у власних силах, зменшує прояви стресу та сам стрес, наповнює сенсом та дає орієнтир на подальший розвиток…
10.02.2023
Краса врятує світ! І ще віра, любов, надія і арт-терапія! Відбулася довгоочікувана зустріч групи психо-емоційної підтримки для працівників нашої школи, де кожен зміг зануритись у світ творення, барв, фантазій, спокою і балансу, щоб зазирнути у себе і побути у комфорті із собою.
Це було усамітнення, але в колі однодумців. Це була провокація і виклик! Це шлях до пошуку гармонії, шлях до відкриття своїх внутрішніх дверей. І це знову про мрії і про сподівання, про віру у себе і у краще в собі. Час пролетів непомітно, як мить, а в результаті – втілення на полотні неповторних та індивідуальних образів зі своїми таємними смислами і значеннями.
Кожен із нас важливий, тому що виконує свою місію. У кожного свій шлях, але шляхи інших пролягають поруч або перетинаються. Ми, як квіти на цій землі – неповторні у своїх особливостях і вражаючі, коли разом з іншими. Такі подібні і дуже несхожі між собою, з власною індивідуальністю. Такі, як полотна картин, що були створені в процесі.
26.12.2022
У нашій школі відбулися чергові тренінгові заняття групи психо-емоційної підтримки із учителями та працівниками школи, що стали до того ще й святковими. Так важливо підвести підсумки року, що минає, подякувати усьому доброму попри все, оцінити позитив у житті, якого багато та намріяти собі нових мрій, домріяти вже існуючі, закріпити бажання і, найголовніше, вдихнути у себе сили. Просто необхідно відчини усі свої двері, котрі ведуть до щастя та гармонії із собою, а тоді – уже зі світом.
Ці зустрічі були, як завжди хвилюючими та сповненими усмішок. Тут можна було говорити і мовчати, думати і бажати, уявляти і творити. Творити практично нову, кращу версію себе, закріплювати свої бажання і задумки на новий рік! Символічним було створення милої ляльки-прикраси, ляльки бажань, інтер’єрної іграшки чи, можливо, ялинкової прикраси – можна називати як завгодно. Але однозначним і беззаперечним є те, що це було весело, цікаво, інтригуюче і затишно, з гумором та сміхом, з солодощами та помаранчевими цитрусами. Кожен отримав те, за чим прийшов. І, хочеться вірити, що бажання усіх збудуться, мрії реалізуються, задумане здійсниться і у цьому неодмінно допоможе віра у себе та у своє краще майбутнє!
20.12.2022
Дорослішання в період війни – це емоційні гойдалки, помножені на 100. Підлітки не розуміють ні себе, ні того, що відбувається. Для дорослих їх проблеми – надто “підліткові”, а для них – хвилюючі.
Проте вони однозначно – не дрібниці, адже формують особистість! Тому UNFPA створили платформу психологічної підтримки для підлітків “Не дрібниці” – щоб стати для них опорою в цей турбулентний період. Проєкт допомагає підліткам 13-18 років краще зрозуміти себе, свої емоції і переживання.
Платформа включає:
Чат-бот @no trivia https://t.me/no_trivia_bot
який допомагає пройти тест на емоційний стан. Тут можна поспілкуватися з психологом/нею або пройти вправи на заспокоєння та впорядкування своїх думок. Анонімно й безкоштовно.
Instagram @no_trivia_ https://www.instagram.com/no_trivia_/
де лаконічно й максимально просто описано, як підліткам можна справлятися з різними хвилюваннями власними силами. Наприклад, працювати з емоціями та стресом, покращувати стосунки з батьками, вчителями та однолітками.
10.06.2022
Соціальний педагог Оксана Мельник поділилась своїми враженнями про тренінгові зустрічі із педагогами та працівниками школи:
“Прожито ще одну зустріч із групи психо-емоційної підтримки працівників нашої школи. Не буду говорити, що вона остання у цьому навчальному році. Вона – перша перед відпочинком!
Адже вона була наповнена особливою енергією і змістом, наповнена барвами у прямому і переносному значенні. Це був калейдоскоп емоцій і палітра почуттів. Ми розфарбували свій день і аркуші паперу, виклали сміливими мазками свої думки і почуття. Обмінялись посмішкою і радістю, наспівували тихенько у пів голосу і сміялися у голос, дихаючи на повні груди. Створювали, робили нове для себе, отримували задоволення від процесу, жили у творчості, заявляли про себе і для себе.
Це так важливо усвідомити свою цінність та несхожість і пам’ятати про це. Пам’ятати ще тому, що кожен із нас відповідальний у першу чергу за себе, а потім уже за своїх учнів, працівників, дітей.
Море вражень та спогадів, які я покладу у шухлядку до позитивних моментів.
Дякую, що були зі мною!
Дякую, що наважились!
Дякую за день!”
17.05.2022
Із минулого навчального року у нашій школі діє група психо-емоційної підтримки для працівників закладу. Основними завданнями якої є створення комфортної атмосфери, емоційне розвантаження, пошук внутрішніх ресурсів, набуття нового досвіду у пізнанні себе та розкриття власних можливостей, реалізація через творчість, допомога у пошуку важливих пріоритетів, висвітлення власних сторін свого Я із позиції особистісної цінності та ін..
Це завжди теплі, позитивні, хвилюючі, цікаві, наповнені світлом та потужною енергією зустрічі. Це місце іншої реальності, реальності творення самого себе та бережного відношення один до одного. Середовище, у якому на важливе місце відноситься не лише особисте, а й групове, адже пізнання і розкриття своїх особливостей проходить крізь спектр групової взаємодії.
Тут ми зустрічаємось із своїми емоціями та почуттями, приймаємо себе та інших такими, якими є.
Тут ми дозволяємо собі бути і відчувати.
Тут місце, де можна подивитись на себе та оточуючий світ під різними кутами.
Тут місце, де ми зустрічаємося із собою, собою справжніми.
Тут місце, де можна відкласти на збереження часу власні тривоги та труднощі, а потім взяти їх назад вже з досвідом трансформації та змін.
Усе, що відбувається у цьому колі, відбувається не просто так. Це важливо і цінно. Це маленький-великий осередок прийняття, довіри та росту. Дякую усім, хто зі мною! Це і мій особистий та професійний досвід, який робить мене кращою поруч із вами і для вас!
Оксана Мельник
16.05.2022
Платформи, що відкрили безкоштовний доступ до лекцій та курсів:
Вивчення мов:
Важливо: під час реєстрації вказуйте українську як рідну мову, щоб отримати доступ.
Lingo Hut — на сайті зібрано понад 45 мов та 125 уроків вивчення корисної лексики.
The Educational Equality Institute – норвезька неурядова організація – пропонує безкоштовні освітні програми для українців: різноманітні мовні курси, комп’ютерна грамотність, курс Java з професором комп’ютерних наук та інше.
Drops – щоб отримати доступ до безкоштовної преміум-підписки на рік, заповніть форму.
DuoLingo — безкоштовний безстроковий доступ до англійської мови у програмі.
LingQ – відкрили преміум-акаунт для українців, доступно 24 мови, для активації зверніться до служби підтримки.
Preply скасували комісію для українців та допомагають переселенцям знайти репетиторів-волонтерів з іноземної мови.
Курси сліпого друку на Ratatype — це зручний, простий та безкоштовний онлайн-тренажер друку для тих, хто хоче навчитися друкувати швидше українською, англійською, французькою, іспанською, італійською та іншими мовами. Тут можна вчитися в ігровому режимі, заробляти монети та купувати за них веселих героїв.
Онлайн курси, лекції:
Prometheus – добірка безкоштовних онлайн-курсів з різних тем, від інформаційної гігієни та міжнародного гуманітарного права до новітньої історії України.
Edera є безліч онлайн-курсів з відкритим доступом на різні теми з історії, права, освіти тощо.
Wisecow – безкоштовні лекції з історії, моди, журналістики, мистецтва, кіно та літератури.
ВУМonline — курси для тих, хто хоче реальних змін у персональному житті, у житті своєї громади, у житті держави Україна.
Creative Practice — платформа відкрила доступ до всіх онлайн-курсів, теоретичних та практичних. Можна навчитися працювати в Illustrator або After Effects, дізнатися про графічний дизайн і зануритися в основи веб-дизайну.
Humanitarium – семінари та відеокурси з філософії, соціології, мистецтвознавства, дизайну, літератури, реклами. Безкоштовний місячний доступ до 12 відеокурсів.
Як отримати безкоштовний доступ до відеокурсів від Humanitarium?
▪️Вибирайте відеокурс, що сподобався.
▪️Натисніть на кнопку придбати відеокурс.
▪️Реєструйтеся.
▪️Вкажіть код у рядку «подарунковий код» – 0688-5072.
▪️Промокод діє до перемоги України і через місяць.
Кампстер — платформа пропонує доступ до 22 курсів з програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу та інших дисциплін.
Boosta Academy — безкоштовний доступ до курсів для українців, які втратили роботу і хочуть опанувати нову професію:
▪️New start в SEO & Linkbuilding.
▪️SMM та націлення з нуля.
▪️Як працювати на платформі Fiverr, якщо ти фрілансер.
▪️Customer Care: Support&Sales для тих, хто хоче навчитися професійно підтримувати продукти.
▪️Щоб отримати доступ до будь-якого курсу, заповніть форму Google.
Як запускати ефективну рекламу, що таргетує, і залучати клієнтів до бізнесу — курс з 27 занять від дипломованого маркетолога Наталії Пронькіної.
Відеолекції від центру навчання медичної допомоги створені волонтерами TacticMedAid. Тому що у всіх мають бути знання, щоб урятувати своє чиє життя під час війни.
Безкоштовний курс “Основи проектного менеджменту” від онлайн-школи RedCamp. З його допомогою можна опанувати професію проектного менеджера з нуля.
25.03.2022
Як говорити з дітьми про військову агресію?
Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Пропонуємо основні правила спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.
Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.. Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку.
У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою в присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватись за власне життя та життя рідних.
Найкраще – коли про війну дітям пояснять батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось з близьких друзів чи родини поговорити з вашою дитиною.
Для дошкільнят:
Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки “Коза-дереза” можна пояснити дитині, наскільки небезпечно є пускати чужого у свою домівку.
Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо.
Для дітей 6-10 років:
Варто повторювати, що батьки до всього готові та захистять: якщо скажімо збирають «тривожну валізу» можна пояснити дитині, що все необхідне мають на будь-який випадок. Нагадати, що поряд є укриття, там можна сховатись і бути в безпеці.
Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов’язок, так сама як робота та обов’язок дитини зараз продовжувати навчання.
Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію.
Для старших дітей та підлітків:
Старші діти вже мають доступ до інформації. Завдання батьків – фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну і перевірену інформацію.
Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти.
Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що у ситуації війни ми маємо бути більш обережними, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі.
Будьте поряд із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих.
Бережіть себе та близьких. Все буде Україна!
29.12.2021
Робота переможця (3 місце) ІХ міського конкурсу “Парадигма освітніх інновацій – 2022” у номінації “Критична значущість та технологічність викладеної ідеї” соціального педагога Мельник Оксани Олександрівни.
Корекція агресивності у дітей підліткового віку
До уваги батьків!
Комунальна установа “Інклюзивно-ресурсний центр№1”Тернопільської міської ради
Директор – Бабійчук Тетяна Михайлівна
https://kuirc1tmr.wixsite.com/main/pro-organizaciyu
Графік роботи:
від 8:00 до 17:15
Адреса:
46000 м. Тернопіль,
бульвар Тараса Шевченка, 1
Телефон: (0352) 43-49-42
Безпека дитини вдома
Безпека наших дітей – в наших руках
Власний ресурс – в першу чергу
Вплив телебачення на розвиток вашої дитини
Десять заповідей виховання для батьків від Януша Корчака
Дитина скаржиться, що її дражнять
Діти, які грають в ігри, або комп’ютерна залежність
Конфліктні ситуації з оточуючими
Корисні сторінки інтернету для дітей та дорослих
Навчаємо дитину не засмучуватися через її помилки
Насильство у сім’ї. Потрібна допомога?
Неуважні діти і дистанційне навчання
Пам’ятка для батьків п’ятикласників
Переваги здорового нічного сну
Правила з інтернет-безпеки для батьків
Правила поведінки дітей в соціальних мережах
Психологія маніпуляції: як протистояти чужим капризам
П’ять мов любові – шлях до порозуміння
Рекомендації з розвитку самостійності в дітей
Страх як рушій виживання
Техніки розслаблення для дітей
Типи прокрастинації та як з ними боротися
ТОП 10 Youtube каналів українською мовою з розвиваючим відео для дітей
Уроки, які дитина повинна засвоїти до 10 років
Цікаві сайти для дітей українською мовою
Чому важливо розповідати дитині історії
Чому помилки – це круто, а невдачі можуть привести до успіху
Що слід робити батькам для ефективної адаптації майбутнього першокласника заздалегідь, до початку занять?
Як боротися із коронавірусом
Як ваш телефон змінює вас?
Як ви можете допомогти своїм дітям впоратися зі стресом
Як допомогти дітям справитися зі стресом під час спалаху COVID-19
Як заохотити тата до ігор з дитиною?
Як не говорити з підлітком і реагувати на його самостійність
Як не допустити формування насильницької поведінки у дітей
Як не зруйнувати родину під час карантину
Як пережити карантин і залишитись спокійними батьками?
Які сімейні фільми подивитися під час карантину
5 способів встигнути за день зробити все, що запланували